Diğer Resmi Ak Siteleri
Kadın Kolları

Kadın Kolları

Kadınlarımızla yarınlar daha aydınlık olacak.

WEB SİTESİNE GİT
Gençlik Kolları

Gençlik Kolları

AK Gençlik, kökü mazide, gözü istikbalde olan gençliktir.

WEB SİTESİNE GİT
AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

Görüşleriniz bizim için önemli.

WEB SİTESİNE GİT
Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar toplumun kutup yıldızıdır.

WEB SİTESİNE GİT
Engelli Koordinasyon Merkezi

Engelli Koordinasyon Merkezi

Yeter ki gönüller engelli olmasın. İnşallah her engel aşılır.

WEB SİTESİNE GİT
TBMM Grup Başkanlığı

TBMM Grup Başkanlığı

WEB SİTESİNE GİT
AK Kütüphane

AK Kütüphane

AK Kütüphane

WEB SİTESİNE GİT
Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

WEB SİTESİNE GİT
22-06-2022 12:05:38

BAŞKAN ALTINSOY, “VERİMLİ TOPRAKLARIMIZIN BEREKETİNE BEREKET KATMAK İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

AK Parti Aksaray İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, Aksaray için içme ve sulama suyu bakımından hayati öneme sahip mevcutta bulunan 3 baraja ek olarak 7 göletin inşa edildiğini, 2 gölet inşaatının ise bitme aşamasına geldiğini bildirdi.

Türkiye’de 2002 yılından bu yana başta ekonomi olmak üzere eğitimden sağlığa, ulaşımdan enerjiye birçok alanda atılan adımlar ve gerçekleştirilen reformlardan Aksaray’ın da kazanımlar elde ettiğini ifade eden Aksaray İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile başlayan hizmet yolculuğumuz asla dikensiz bir gül bahçesi olmadı. 20 yılda elde ettiğimiz hiçbir kazanım, bizlere altın tepside sunulmamıştır. Bu noktada AK Parti döneminde ilimizde gerçekleşen ve devam eden yatırımları bir bir anlatmaktan bıkmayacağız.”

Aksaray için içme ve sulama suyu bakımından hayati öneme sahip 7 gölet inşa edildiğini, 2 gölet inşaatının da devam ettiğini anımsatan Başkan Altınsoy, “Bu çerçevede özellikle sulama yatırımlarımızı hızlandırarak verimli topraklarımızın bereketine bereket katmak için çalışıyoruz. Sulama başta olmak üzere mevcut su kaynaklarımızın azami surette değerlendirilmesi ve en verimli şekilde kullanılması için ilimizde de modern projeler yürütülüyor. Modern sulama ile tarımda sağlanan verim artışları, üretim deseninin çeşitlenmesi ile Aksaraylı çiftçilerimizin gelirlerinde doğrudan ve dolaylı artış sağlanıyor” diye konuştu.

Aksaray’a kazandırılan göletleri aktartan Altınsoy, “Mevcutta bulunan Mamasın barajı, Bozkır Barajı, Ortaköy Çiftevi barajı, Balcı Göleti, Helvadere, Güzelyurt ve Sarıbük Göletinde gerekli tüm bakım çalışmaları düzenli olarak yapılmıştır. Bunlara ek olarak hayata geçirdiğimiz Ağaçören Kütüklü Göleti, Çiftevi Göleti, Güzelyurt Sivrihisar Göleti, Merkez Sağırkaraca Göleti, Merkez Kalebalta Göleti, Merkez Altınkaya Göleti, Sarıyahşi Sarıbük 2. Göletini milletimizin hizmetine sunduk. Ortaköy Harmandalı Göletimiz de inşaat çalışmaları devam ederken Gülağaç Sofular Göleti de bitmek üzere. İnşallah bunları da en kısa sürede milletimizin hizmetine sunacağız. Son olarak bu projelerin yapılmasında en büyük destekçimiz Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Tarım ve Orman Bakanımız Vahit Kirişci ile geçmiş dönem bakanlarımıza, Milletvekillerimize, Valimize ve DSİ yetkililerimize şükranlarımı sunuyor, emeği geçenlere teşekkür ediyorum” açıklamasında bulundu.

Close
SEN DE KATIL SEN DE KATIL

Gücümüze Güç Katın.