Diğer Resmi Ak Siteleri
Kadın Kolları

Kadın Kolları

Kadınlarımızla yarınlar daha aydınlık olacak.

WEB SİTESİNE GİT
Gençlik Kolları

Gençlik Kolları

AK Gençlik, kökü mazide, gözü istikbalde olan gençliktir.

WEB SİTESİNE GİT
AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

Görüşleriniz bizim için önemli.

WEB SİTESİNE GİT
AK İcraatlar

AK İcraatlar

Birlikte başardık!

WEB SİTESİNE GİT
Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar toplumun kutup yıldızıdır.

WEB SİTESİNE GİT
Engelli Koordinasyon Merkezi

Engelli Koordinasyon Merkezi

Yeter ki gönüller engelli olmasın. İnşallah her engel aşılır.

WEB SİTESİNE GİT
TBMM Grup Başkanlığı

TBMM Grup Başkanlığı

WEB SİTESİNE GİT
AK Kütüphane

AK Kütüphane

AK Kütüphane

WEB SİTESİNE GİT
Türkiye Bülteni

Türkiye Bülteni

Türkiye Bülteni

WEB SİTESİNE GİT
Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

WEB SİTESİNE GİT
14-05-2019 10:46:55

“ENGELLERİ BİRLİKTE AŞIYORUZ”

AK Parti olarak insan odaklı politikalarla, istisnasız, toplumun bütün kesimlerini kucakladıklarını belirten AK Parti Aksaray İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, “AK Parti olarak, bu gelişmişliğin önündeki her türlü engeli kaldırmayı ve eşit vatandaşlık temeline dayanan ortak yaşam alanları oluşturmayı önemsiyoruz. Kurucu Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın da sık sık vurguladığı üzere “Bizler engelli kardeşlerimizle ilgili eksikliklerin giderilmesini bir lütuf olarak değil, hakların sahiplerine teslim edilmesi olarak görüyoruz.” dedi.

Türkiye’nin son 17 yılına damgasını vuran insan merkezli yönetim anlayışının ete kemiğe büründüğü alanların başında engelli vatandaşlarla ilgili yapılan düzenlemelerin geldiğini kaydeden AK Parti İl Başkanı Altınsoy, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası nedeniyle engellilerle ilgili olarak yapılan çalışmalara değinerek, “Engelli kardeşlerimiz, spor, sanat, edebiyat, siyaset, eğitim ve iş dünyası da dahil olmak üzere hayatın her alanında tüm topluma örnek olacak işlere imza atmaktadırlar. ‘Önce insan’ diyen, insanı ‘yaratılmışların en şereflisi’ olarak gören bir geleneğin mensupları olarak bizler, her konuda engelli kardeşlerimizin yanında yer almaya, onların hayatlarını kolaylaştırmaya büyük önem veriyoruz. Engelli vatandaşlarımızı toplumumuzun ayrılmaz bir parçası olarak telakki eden bizler, bu kardeşlerimizle ilgili sorunların çözümü için son 17 yılda önemli adımlar attık. Okullarımızı, şehirlerimizi, sokaklarımızı, eğitim materyallerini yeniden düzenleyerek, yeniden inşa ederek, engelli kardeşlerimizin eğitiminin önündeki engelleri ortadan kaldırmaya devam ediyoruz.” dedi.

 17 yıllık AK Parti iktidarı döneminde engelli vatandaşların haklarını güvence altına alacak anayasada önemli değişiklikler yapıldığını anımsatan Başkan Altınsoy, “Kamuda iş imkanı sağlamak, sınav merkezlerini engellere uygun hale getirmek, sosyal bakım ve rehabilitasyon merkezleri kurmak gibi köklü değişikliklere imza attık. Engellilerin toplumsal hayata etkin olarak katılmasını sağlamak amacıyla engellilerin istihdamını artırdık. Aksaray’da bin 315 vatandaşımız engelli kimlik kartı aldı. 2 bin 532 özel vatandaşımız evde bakım hizmetinden yararlanıyor. 1 Yatılı Engelli Bakım Merkezinde 50 kişiye, 2 Umutevinde 12 kişiye hizmet sunuyoruz.” diye konuştu.

Dünyaya örnek olacak çalışma ile engelli memur seçme sınavını hayata geçirdiklerini aktaran Başkan Altınsoy, “2012 yılında engelli vatandaşlarımızın hassasiyetlerini göz önünde bulundurarak dünyada bir ilk olma özelliği taşıyan ‘Engelli Memur Seçme Sınavı’nı hayata geçirdik. Sınav, sorularının hazırlanmasından, sürenin belirlenmesine, sınav salonlarının dizaynına kadar adayların engel gruplarına özel tedbirler alınarak gerçekleştiriliyor. Tekerlekli sandalye kullanan vatandaşlarımız sınav merkezlerimize özel araçlarla ulaştırılıyor, rahat koşullarda sınava girebilmeleri için azami özen gösteriliyor.”

Engelli evde bakım hizmetleri için kullanılan yıllık ödeneğin artırıldığını vurgulayan Altınsoy, “Engelli Evde Bakım Hizmetleri için ihtiyaç sahiplerine 2003-2016 yıllarında toplam 113 milyon TL kaynak aktardık. 2002’de hiç yok iken AK Parti ile engelli kardeşlerimize verdiğimiz değerler yıllara yansıyarak 2007’de 163, 2016’da 2 bin 532’ye yükseldi ve halende yükselmektedir. Milletin Partisi AK Parti’nin hayata geçirdiği insan merkezli hizmetleri bir lütuf olarak değil, hakların sahiplerine teslim edilmesi olarak görüyoruz.” dedi.

Close
SEN DE KATIL SEN DE KATIL

Gücümüze Güç Katın.