Diğer Resmi Ak Siteleri
Kadın Kolları

Kadın Kolları

Kadınlarımızla yarınlar daha aydınlık olacak.

WEB SİTESİNE GİT
Gençlik Kolları

Gençlik Kolları

AK Gençlik, kökü mazide, gözü istikbalde olan gençliktir.

WEB SİTESİNE GİT
AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

AK Parti İletişim Merkezi (AKİM)

Görüşleriniz bizim için önemli.

WEB SİTESİNE GİT
AK İcraatlar

AK İcraatlar

Birlikte başardık!

WEB SİTESİNE GİT
Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar Koordinasyon Merkezi

Yaşlılar toplumun kutup yıldızıdır.

WEB SİTESİNE GİT
Engelli Koordinasyon Merkezi

Engelli Koordinasyon Merkezi

Yeter ki gönüller engelli olmasın. İnşallah her engel aşılır.

WEB SİTESİNE GİT
TBMM Grup Başkanlığı

TBMM Grup Başkanlığı

WEB SİTESİNE GİT
AK Kütüphane

AK Kütüphane

AK Kütüphane

WEB SİTESİNE GİT
Türkiye Bülteni

Türkiye Bülteni

Türkiye Bülteni

WEB SİTESİNE GİT
Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

Siyaset Akademisi

WEB SİTESİNE GİT
15-01-2020 10:33:09

“AK PARTİ İLE GÜÇLÜ TÜRKİYE”

AK Parti Aksaray İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 2003’de başlattığı millileşme hamlesiyle bu gün Türkiye’nin yerli ve milli üretime verdiği önemle dışa bağımlılıktan kurtulduğunu belirtti.

 AK Parti ile 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine emin adımlarla ilerleyen Türkiye’nin birçok alanda olduğu gibi savunma sanayisindeki yerlilik oranının da giderek arttığını vurgulayan İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, “Temel hedeflerimizden birisi, silahta dışa bağımlı olmaktan kurtulmaktı. Bugün artık kendi tüfeğimizi, topumuzu, füzemizi, tankımızı, helikopterimizi, savaş gemilerimizi kendimiz yapıyoruz. Tüm bunları yaparken yazılımlarımızın da yüzde 100 yerli olmasına önem veriyoruz. Savunma sanayisinin millileştirilmesi yönünde büyük adımlar atılırken, bu kapsamda milli savaş gemisi (MİLGEM), ATAK helikopteri, Temel Eğitim Uçağı (HÜRKUŞ), modern piyade tüfeği, milli tank ALTAY, insansız hava aracı ANKA, uzun ve orta menzilli tanksavar füze sistemleri gibi projeler hayata geçirildi” diye konuştu.

Varlığını sürdürmek isteyen devletlerin, güçlü ordulara sahip olması gerektiğine değinen Başkan Altınsoy, “Allah’a şükürler olsun Türkiye Cumhuriyeti, çok güçlü ve donanımlı bir orduya sahip. Ordumuzu güçlü yapan en önemli unsursa, nitelikli insan unsuru, kahramanlığı, sahip olduğu yüksek ahlaki değerleri. Bunlar bütün dünyanın dilindedir ama bu ordunun en gelişmiş silahlarla donatılması da siyasi iktidarların en temel görevlerindendir” ifadesini kullandı.

Türkiye’nin 60 yıldır hayali kurula yerli otomobile, başından beri en büyük ısrarcısı ve mimarı olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la kavuştuğuna değinen Altınsoy, “Türkiye için değil dünya pazarları için üretilmesi planlanan ve hedeflenen yerli otomobilin, Türkiye’de üretilmesine vesile olan liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın ortaya koyduğu vizyonla otomotiv sektöründe dünya çapında rekabet etme gücüne sahip olacağız. Yerli otomobilimize başta kamu kuruluşları olmak üzere tüm Türkiye’den büyük talep geleceğinden kimsenin şüphesi olmasın. Ön siparişlerin bir an önce başlamasını arzu ediyoruz. AK Parti il teşkilatı olarak bu alanda öncü olmayı ve yerli üretimi destekleme hedefiyle yapacağımız kampanyalarla ön sipariş vermeye hazırız. Bu sürecin hızlandırılması halinde Aksaray olarak bu heyecanı en üst noktada yaşayacağız.”

Milletin desteği ile Türkiye’nin AK Parti ile güçlü Türkiye yolculuğunu sürdüreceğini belirten Başkan Hüseyin Altınsoy, “AK Parti olarak 2002’den bu yana Türkiye’mizi, Aksaray’ımızı, ilçelerimizi, köylerimizi ve mahallelerimizi kalkındırmanın, geliştirmenin gayretinde olduk ve olmaya da devam edeceğiz. Ülkemizin hasret kaldığı bütün hizmetleri başarıyla hayata geçirdik. AK Parti olarak tek amacımız, insanımızın gülen yüzünü görmek ve ülkemizi kalkındırmak. Bin yıldır biz bu topraklarda ahd etmişiz; bir ve beraber olacağız demişiz. Bu ahdimizi Allah’ın izni ile milletimizin desteğiyle yerine getirmeye devam edeceğiz” dedi.

Close
SEN DE KATIL SEN DE KATIL

Gücümüze Güç Katın.